زامارین چیست؟

Xamarin چیست؟

زامارین xamarin یک شرکت نرم افزاری در کالیفرنیا/سانفرانسیسکو هست که در سال ۲۰۱۱ توسط مهندسانی که پروژه مونو ( Mono ) را راه اندازی کردند ایجاد شده است.

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱ میلیون توسعه دهنده از ۱۲۰ کشور دنیا از زامارین و محصولات اون استفاده میکنند و با حمایت های مایکروسافت از این شرکت خلاق بزودی شاهد رشد بیش از پیش زامارین و محصولاتش خواهیم بود. هر آنچه که شما می توانید با Objective-C یا Swift برای برنامه iOS یا با جاوا برای یک برنامه Android انجام دهید، همین کار را می توانید با C # و Xamarin انجام دهید.

Mono

مونو یک فریم ورک منبع باز مبتنی بر دات نت است که توسط Novell توسعه داده شده و متعلق به Xamarin شرکت مایکروسافت است. اولین بار در 30 ژوئن 2004 معرفی شد. هدف پروژه Mono اجرای برنامه های مبتنی بر .NET بر روی پلت فرم متقابل (cross-platform) شامل لینوکس، آندروید، مک و غیره است.

بسته ی توسعه نرم افزار یا SDK چیست؟

SDK یک سری ابزارهایی که برای توسعه یک نرم افزار می تواند به ما کمک کند می باشد.

برای توسعه برنامه های Xamarin، شما باید SDK ها را برای iOS، Android و ویندوز نصب کنید.

مزایای استفاده از Xamarin

با استفاده از Xamarin شما می توانید برنامه های با کیفیت بالا و با کارایی بالا را برای iOS، Android و Windows با استفاده از مهارت های موجود خود بسازید. مزایای زیر استفاده از Xamarin را برای توسعه برنامه هایتان پیشنهاد می کند:

- بر پایه و اساس زبان سی شارپ

- پشتیبانی از چندین پلتفرم و سیستم عامل

- مقرون به صرفه

- ساخت برنامه با کارایی و عملکرد و UI بومی

- IDE های قدرتمند

معایب استفاده از زامارین (Xamarin):

دارا بودن لایسنس Xamarin.Android همانند Xamarin.IOS و Xamarin.OS x ابزارهای تجاری هستند و باید خریداری شوند. البته در کشور ما این مشکل حادی نیست.

کارایی (performance) و مدیریت حافظه گاهی اوقات گفته می شود که استفاده از زبان #C برای توسعه برنامه های اندروید سرعت را کاهش می دهد ولی هنوز اندازه گیری و ارزیابی درستی از این قضیه به عمل نیامده است.

aliaalipour.png

نویسنده: علی عالی پور

مسلط به تکنولوژی های شرکت Microsoft

C# / Asp.net Mvc 5 / Asp.net Core Mvc

Xamarin / Telerik

HTML5 / CSS3 / JS / Jquery

رزومه کامل من را در این لینک میتوانید مشاهده کنید

به اشتراک بگذارید